Qualtrics otwiera centrum B+R

opublikowano: 27-02-2018, 22:00

Wyceniana na 2,5 mld USD firma założona m.in. przez menedżera Google’a zatrudni w Krakowie 120 osób. Miasto wygrało m.in. z Dublinem i Londynem.

Kolejne centrum badawczo- -rozwojowe w Krakowie. Dziś biuro otwiera Qualtrics, amerykańska firma, w którą zainwestowały fundusze VC: Sequoia Capital i Accel Partners (po raz pierwszy znalazły się wspólnie w akcjonariacie jednej spółki) oraz Insight Venture. Firma jest wyceniana na 2,5 mld USD.

Po USA – Polska: Tworzymy trzecie centrum badawczo-rozwojowe Qualtricsa, dwa znajdują się w USA: w Provo w stanie Utah, gdzie znajduje się siedziba, i w Seattle – mówi Piotr Uryga, szef krakowskiego centrum Qualtricsa.
Zobacz więcej

Po USA – Polska: Tworzymy trzecie centrum badawczo-rozwojowe Qualtricsa, dwa znajdują się w USA: w Provo w stanie Utah, gdzie znajduje się siedziba, i w Seattle – mówi Piotr Uryga, szef krakowskiego centrum Qualtricsa. Fot.ARC

— Tworzymy centrum B+R, dwa znajdują się w USA: w Provo w stanie Utah, gdzie znajduje się siedziba, i w Seattle. Firma ma ok. 300 inżynierów. W Krakowie zatrudniamy inżynierów i menedżerów produktu. Będziemy, podobnie jak Seattle, niezależnym ośrodkiem, odpowiedzialnym za część biznesu — mówi Piotr Uryga, szef krakowskiego centrum Qualtricsa. Firma jest w trakcie rekrutacji na stanowiska inżynierskie.

— Mamy już 15 pracowników, do końca roku chcemy zatrudniać 50, a do końca przyszłego roku 120 — zapowiada Piotr Uryga.

Kraków wygrał z kilkoma miastami, w tym: Budapesztem, Pragą, Londynem, Dublinem i Wilnem. Qualtrics to firma technologiczna, która w 2002 r. zaczęła od ankiet online, ale dziś jej sztandarowy produkt to platforma do tzw. experience management (termin ukuty przez spółkę), która zbiera dane na temat klientów, rynku i pracowników.

— Przykładowo w sytuacji, gdy klienci hotelu są niezadowoleni,właściciel może uznać, że powodem jest zbyt długie oczekiwanie na check-in. Jeśli przyjrzeć się jednak danym dokładniej, okaże się, że czynnikiem wpływającym na poziom satysfakcji gości jest zupełnie coś innego, np. czystość pokoju lub brak prezentu na powitanie. Qualtrics dostarcza danych umożliwiających właśnie takie analizy. Podpowiadamy firmom, jak mogą optymalizować biznes — opowiada Piotr Uryga. Klientami Qualtricsa jest 8,5 tys. firm, w tym 75 proc. spółek z Fortune 100. Założycielem spółki jest m.in. Jared Smith, który wcześniej pracował nad rozwojem Google’a w Chinach, w kadrze zarządzającej jest także m.in. Kim Scott, która wcześniej była menedżerką w Google’u i Apple’a. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu