Quantum wyemituje akcje

Michał Śliwiński
31-08-2000, 00:00

Quantum wyemituje akcje

Słupskie Towarzystwo Leasingowe Quantum uchwaliło dwie nowe emisje akcji, z których środki zostaną przeznaczone na rozbudowę grupy kapitałowej.

Spółka powstała w 1995 roku i początkowo obsługiwała transakcje dokonywane na rynku lokalnym. Oferta Quantum skupia się głównie na usługach leasingu ciągników siodłowych, samochodów ciężarowych naczep oraz maszyn drogowych. Spółka rozszerzyła swoją ofertę o usługi związane z rynkiem paliw i gazu płynnego. Taki przedmiot działalności sprawił, że spółka zyskała cechę branżowości w zakresie leasingu. Uchwalone emisje trafią do osób i firm współpracujących z Quantum, a kapitał akcyjny zostanie podniesiony o kwotę od 1,5 mln zł do 3,5 mln zł.

Tak ustanowione granice brzegowe spowodowane są trwającymi jeszcze rozmowami z inwestorami zainteresowanymi kupnem akcji. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na przejęcie innego towarzystwa leasingowego oraz utworzenie biura rachunkowego i podmiotu świadczącego usługi faktoringowe.

Spółka jest jedną z trzech, które zakwalifikowały się do programu zorganizowanego przez Centralną Tabelę Ofert, Ministerstwo Gospodarki oraz fundację promocji małych i średnich przedsiębiorstw. Celem programu było sfinansowanie memorandum informacyjnego ze środków przyznanych przez Unię Europejską.

Po zamknięciu niepublicznej emisji spółka złoży w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd memorandum i będzie się przygotowywać do debiutu na pozagiełdowym rynku regulowanym — CeTO. Obecnie kapitał akcyjny TL Quantum wynosi 1,035 mln zł, wszyscy akcjonariusze są osobami fizycznymi. Spółka swoją działalność koncentruje głównie na terenie województwa pomorskiego. Firma jest rentowna, w roku 1998 jej zysk netto wyniósł 381 tys. zł, a w roku 1999 wynik ten został poprawiony do poziomu 1,038 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Śliwiński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Quantum wyemituje akcje