Quentin Tarantino pozwany za NFT z "Pulp Fiction"

opublikowano: 17-11-2021, 15:36

Studio filmowe Miramax pozwało reżysera Quentina Tarantino za planowaną przez niego sprzedaż NFT związanego z kultowym filmem „Pulp Fiction”, donosi Evening Standard.

NFT to oryginalne dobra cyfrowe, których autentyczność bazuje na technologii blockchain. Na początku listopada informowaliśmy, że Tarantino zapowiedział sprzedaż na aukcji jako NFT siedmiu nigdy wcześniej nie publikowanych scen z “Pulp Fiction”. Każde z NFT miało zawierać „tajną” treść, dostępną tylko dla właściciela, w tym kopię nieskróconego, pisanego odręcznie przez Tarantino scenariusza filmu wraz z jego komentarzem.

Miramax twierdzi tymczasem w pozwie złożonym w sądzie federalnym w Los Angeles, że reżyser nie posiada już w obszarze publikacji prawie żadnych praw do filmu. Studio przyznaje, że Tarantino ma prawa do drukowanej wersji scenariusza, jednak podkreśla, że NFT to nie druk.

- Prawo do sprzedaży NFT z fragmentami lub jakąkolwiek wersją scenariusza Pulp Fiction należy i powinno być kontrolowane przez Miramax – głosi pozew.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Evening Standard

Polecane