Quercus TFI może wejść na NewConnect w II kwartale

opublikowano: 21-02-2008, 09:21

Quercus TFI podpisał z Wrocławskim Domem Maklerskim (WDM) umowę na przeprowadzenie prywatnej oferty akcji.

CEE Capital,  spółka zależna WDM podpisała z Quercus TFI umowę o świadczenie usług Autoryzowanego Doradcy i wprowadzenie spółki do obrotu na NewConnect.

Quercus TFI to instytucja finansowa założona w 2007 r. przez specjalistów z rynku kapitałowego. Prezesem zarządu jest Sebastian Buczek (wcześniej prezes ING TFI), a wspierają go Artur Paderewski oraz Piotr Płuska. Działalność firmy koncentruje się na tworzeniu i zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi. Na początek będą to 4 subfundusze wchodzące w skład funduszu QUERCUS Parasolowy SFIO. Akcjonariuszami spółki, której kapitał zakładowy wynosi 6 mln zł, są pracownicy firmy oraz członkowie Rady Nadzorczej. Celem strategicznym firmy jest osiągnięcie w ciągu 3-5 lat pozycji lidera wśród niezależnych TFI działających w Polsce.

- QUERCUS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. może być pierwszym TFI, jakie pojawi się na warszawskiej GPW. Przewidywana wielkość prywatnej oferty QUERCUS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. to około 10 mln PLN – informuje WDM. 

Oczekiwany termin wprowadzenia akcji Quercus TFI do obrotu na NewConnect to II kw. 2008 r.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane