Czytasz dzięki

Quercusowi trochę ubyło

opublikowano: 04-09-2018, 22:00

Wartość aktywów pod zarządzaniem Quercus TFI na koniec sierpnia wyniosła 3,46 mld zł i tym samym po spadku o 45 mln zł wróciła do poziomu notowanego na koniec czerwca 2018 r.

Z 3,46 mld zł około połowa ulokowana była w funduszu Quercus Ochrony Kapitału, w którego w największym stopniu uderzyły umorzenia po sprawie GetBacku. Jego aktywa na początku roku wynosiły ponad 2,2 mld zł. Stopa zwrotu funduszu od początku stycznia to 1,51 proc.

— Z pozostałych strategii na wyróżnienie zasługuje Private Equity Multifund FIZ z wynikiem +6,64 proc. od początku roku. Co do naszych wyników sprzedażowych — saldo nabyć w ubiegłym miesiącu wyniosło 3 mln zł. Zakładamy, że lokalny dołek na GPW miał miejsce na koniec czerwca Jak dotychczas odbiły się kursy jedynie dużych spółek — komentuje Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane