Qumak ma 30 mln zł z emisji prywatnej

opublikowano: 31-08-2017, 22:00

Technologiczna spółka zamknęła ofertę prywatną 30 mln akcji serii L.

Inwestorzy objęli wszystkie walory w cenie 1 zł za sztukę. Wpływy z emisji zostaną wykorzystane na zasilenie kapitału obrotowego, spłatę części zobowiązań i projekty rozwojowe. Pozwoli to również odbudować spółce kapitały własne i poprawić wskaźniki zadłużenia.

— Pozyskane fundusze pozwolą nam zmienić postrzeganie ryzyka przez instytucje finansowe oraz dostawców, co przełoży się bezpośrednio na odblokowanie sprzedaży i możliwość realizacji większych projektów. To natomiast powinno spowodować wzrost przychodów — mówi Wojciech Włodarczyk, p.o. prezesa Qumaka. Informatyczna spółka informowała wcześniej, że na podpisanie czekają umowy z NCBR na dofinansowanie projektów rozwojowych spółki, m.in. z zakresu symulatorów.

10,38 mln szt. Na tyle akcji obecnie dzieli się kapitał zakładowy Qumaka. Po zarejestrowaniu emisji akcji serii L liczba walorów wyemitowanych przez spółkę wzrośnie do 40,38 mln szt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane