Rada nadzorcza JSW nie spotka się, prezes zostaje

opublikowano: 13-09-2018, 14:28

Czwartkowe posiedzenie rady nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie odbędzie się. Prezes Daniel Ozon pozostaje zatem na stanowisku, informuje Reuters.

Agencja informowała niedawno, powołując się na anonimowe źródła, że na czwartkowym posiedzeniu rady nadzorczej JSW miano odwołać prezesa Daniela Ozona. O odwołaniu czwartkowego posiedzenia rady Reuters również dowiedział się od anonimowych źródeł.

W poniedziałek Reuters informował, że to Ministerstwo Energii planuje zwolnienie prezesa Daniela Ozona w czwartek. Powodem miał być brak zgody w sprawie strategii spółki. Wcześniej o zwolnieniu Ozona w tym tygodniu pisały Dziennik Gazeta Prawna i Rzeczpospolita. Według pierwszej gazety, resort energii miał domagać się udziału JSW w finansowaniu budowy elektrowni w Ostrołęce. Druga pisała, że Ozon był naciskany w sprawie przejęcia przez JSW spółki Polimex.

Daniel Ozon, prezes JSW
Zobacz więcej

Daniel Ozon, prezes JSW Fot: Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

Przeciwko odwołaniu Ozona opowiedziały się związki zawodowe w JSW.

Daniel Ozon został prezesem JSW w listopadzie ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu