Rada Nadzorcza odwołała prezesa KGHM

ISB
opublikowano: 17-01-2008, 15:26

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) uważa, że  po odwołaniu prezesa KGHM Polskiej Miedzi Krzysztofa Skóry sytuacja wobec spółki ulegnie poprawie, z korzyścią dla akcjonariuszy, wynika z wypowiedzi wiceministra skarbu Zdzisława Gawlika, odpowiedzialnego za KGHM.

"Trudno powiedzieć, że stało się to wbrew woli SP. […] Myślę, że teraz sytuacja wokół spółki być może troszeczkę się wyciszy. Oczywiście z korzyścią dla spółki i akcjonariuszy KGHM" - powiedział Gawlik w czwartek w telewizji CNBC TVN Biznes.

Wiceminister sądzi, że podstawowym powodem odwołania prezesa był brak współpracy z radą nadzorczą, a RN była zaskakiwana różnymi decyzjami przez zarząd, m. in. w stosunku do spółek zależnych.

Gawlik poinformował, że wszelkie daty i szczegóły dotyczące wyboru nowego prezesa zależą od rady nadzorczej.

"Nie wiem, czy RN od razu po odwołaniu rozpocznie postępowanie konkursowe, w celu wyłonienia prezesa. Nie wyobrażam sobie, aby stało się to w inny sposób jak w trybie publicznym" - powiedział wiceminister.

Nie chciał natomiast odnieść się do możliwości objęcia stanowiska prezesa KGHM byłego prezesa Orlenu Igora Chalupca. "Może się wszystko wydarzyć. Ale ja żadnego nazwiska nie potwierdzę" - powiedział. (ISB)

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane