Rada Nadzorcza PKO BP przerwała obrady

opublikowano: 31-01-2007, 12:35

Rzecznik prasowy PKO BP powiedział, że dalszych informacji w sprawie decyzji rady nadzorczej należy spodziewać się po zamknięciu sesji giełdy, o godz. 16.30.

Rada nadzorcza PKO BP nie wybrała prezesa i dwóch wiceprezesów zarządu banku - powiedział w środę PAP rzecznik prasowy banku Marek Kłuciński.

Dodał, że dalszych informacji w sprawie decyzji rady nadzorczej należy spodziewać się po zamknięciu sesji giełdy, o godz. 16.30. PKO BP jest spółką giełdową.

Wcześniej, po godz. 12, rada nadzorcza przerwała obrady, podczas których planowane były zmiany personalne w banku.

W ubiegłym tygodniu rada nadzorcza przesłuchała kandydatów na prezesa i wiceprezesów banku. Rada deklarowała, że będzie chciała podjąć decyzję w sprawie wyboru prezesa i dwóch wiceprezesów banku do końca stycznia.

Rada przesłuchała 9 kandydatów na prezesa banku - w tym b. premiera Kazimierza Marcinkiewicza i b. prezesa PKO BP Andrzeja Topińskiego oraz 40 kandydatów na dwóch wiceprezesów banku.

Formalnie konkurs na prezesa i dwóch wiceprezesów PKO BP został ogłoszony 2 stycznia br.

PKO BP nie ma prezesa od czerwca ub. roku, kiedy ze stanowiska - po czterech latach pełnienia funkcji - ustąpił Andrzej Podsiadło. Ogłoszony wówczas konkurs na szefa banku nie został rozstrzygnięty, bo wyłoniony kandydat zrezygnował.

Od końca września ubiegłego roku obowiązki prezesa pełnił obecny prezes NBP Sławomir Skrzypek. Skrzypek złożył rezygnację po wyborze na szefa banku centralnego, 10 stycznia. W grudniu z zarządu PKO BP odeszło też troje członków zarządu.

Po odejściu Skrzypka, rada nadzorcza PKO BP zdecydowała, że nowym p.o. prezesa banku będzie szef jego rady nadzorczej - Marek Głuchowski. Jeśli w najbliższych dniach zostałby wybrany nowy prezes, Głuchowski zrezygnuje z czasowego pełnienia funkcji prezesa zarządu banku.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane