Rada Nadzorcza TVP nie odwołała prezesa Dworaka

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-02-2006, 07:22

Rada Nadzorcza TVP nie odwołała we wtorek prezesa telewizji publicznej Jana Dworaka. Wniosek o jego odwołanie, który zgłosiła jedna z członkiń Rady Anna Milewska, nie uzyskał wymaganej większości głosów.

Rada Nadzorcza TVP nie odwołała we wtorek prezesa telewizji publicznej Jana Dworaka. Wniosek o jego odwołanie, który zgłosiła jedna z członkiń Rady Anna Milewska, nie uzyskał wymaganej większości głosów.

    Jak poinformował PAP rzecznik TVP Jarosław Szczepański, za odwołaniem Dworaka głosował tylko jeden spośród dziewięciu członków Rady.

    Wniosek o odwołanie prezesa Milewska argumentowała m.in. błędami, jakie - jej zdaniem - popełniła TVP przy relacjonowaniu katastrofy w śląskim centrum targowym oraz utratą przez TVP jednej z jej największych gwiazd -  Kamila Durczoka.

    Członkowie Rady z którymi  kilka dni przed głosowaniem rozmawiała PAP argumentowali, że nie poprą wniosku Milewskiej ponieważ do końca kadencji obecnego zarządu pozostało już tylko ok. trzech miesięcy.

    Oprócz wniosku o odwołanie Dworaka RN TVP głosowała też wniosek Adama Pawłowicza o odwołanie dwóch zawieszonych członków zarządu TVP: Ryszarda Pacławskiego, (zawieszony w obowiązkach od września 2004 r.) oraz Marka Hołyńskiego (zawieszony od września 2005 r.), a także wniosek Milewskiej o przywrócenie w obowiązkach Pacławskiego.

    Wnioski te nie uzyskały jednak większości, co oznacza, że Pacławski i Hołyński pozostaną zawieszeni w obowiązkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane