Radio Polonia nadaje na większym obszarze Białorusi

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 15-04-2006, 17:45

Od dziś Radio Polonia jest odbierane w języku polskim i białoruskim na większym niż dotychczas obszarze Białorusi. Szef Radia Polonia Andrzej Rybałt wyjaśnił, że dzięki wsparciu polskiego MSZ i Senatu można było też wyprodukować dodatkowe audycje sekcji polskiej i białoruskiej tej rozgłośni.

Od dziś Radio Polonia jest odbierane w języku polskim i białoruskim na większym niż dotychczas obszarze Białorusi. Szef Radia Polonia Andrzej Rybałt wyjaśnił, że dzięki wsparciu polskiego MSZ i Senatu można było też wyprodukować dodatkowe audycje sekcji polskiej i białoruskiej tej rozgłośni.

Andrzej Rybałt przypomniał w rozmowie z IAR, że do tej pory Radio Polonia było odbierane jedynie na falach krótkich i średnich. Tymczasem od jutra radio będzie słyszalne również na falach UKF w przygranicznych rejonach ukraińsko-białoruskich - czyli tam, gdzie do tej pory nie było zasięgu.

Andrzej Rybałt zaznaczył, że dodatkowa produkcja w Radiu Polonia jest odpowiedzią na liczne listy Białorusinów i Polaków, mieszkających na Białorusi. Słuchacze podkreślali w nich konieczność rozszerzenia działalności Radia Polonia na terytorium tego kraju.

Radio Polonia nadaje audycje w języku białoruskim od 1991 roku. W ciągu dnia przygotowuje 5 godzin programu informacyjno-publicystycznego w języku białoruskim i 2 godziny w języku polskim dla Polaków, którzy mieszkają na terytorium Białorusi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane