Radni Warszawy zmienili budżet

Adam Brzozowski
18-12-2001, 00:00

Na wczorajszej sesji Rady Miasta St. Warszawy podjęto uchwałę o zmianach w budżecie na 2001 r. oraz wydatkach, które nie wygasają z upływem tego roku.

Na mocy przegłosowanej uchwały, w związku z podpisaniem przez stołeczne gminy umów na realizację usług przewozowych komunikacji miejskiej w 2001 r. dokonano zmniejszenia dla samorządów dotacji celowej o 7,7 mln zł. Dochody zakładów komunikacji miejskiej zwiększono natomiast o 10 mln (dzięki zwróconemu podatkowi VAT za inwestycje z 2000 r.). Z tytułu opłaty użytkowania wieczystego nieruchomości, budżet stolicy uszczuplił się o ponad 11 mln zł, a z powodu spłacanych odsetek Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta i Zarządu Mienia Polikwidacyjnego, budżet stracił dodatkowo około 1,5 mln zł. Po stronie dochodów od osób fizycznych i prawnych kasa stolicy straciła 2,3 mln zł, a o 4,8 mln zmalały dochody, ze względu na odsetki na rachunku bankowym.

Zgodnie z uchwałą, wydatki Zarządu Oczyszczania Miasta zwiększono o 2,7 mln zł, z przeznaczeniem na zimowe oczyszczanie ulic.

Z powodu nie zakończonych w 2001 r. kilku inwestycji, przesunięto ich finansowanie. W 2002 firma Ascom Monetel otrzyma 2,7 mln zł za dostawę 400 kasowników (w 2001 r. otrzymała 23,7 mln). Z powodu problemów z zakupem taboru kolejowego dla Tramwajów Warszawskich przełożone zostały wydatki w tym zakresie, w kwocie 18 mln. Kolejne przedsięwzięcie, które nie zostało sfinansowane, to budowa systemu monitoringu wizyjnego. Z kwoty 16,6 mln zł, 4 mln zł zostały przesunięte na 2002 r. Także konsorcjum wybrane na doradcę przy budowie II linii metra otrzyma 1 mln zł, w przyszłym roku.

Radni Warszawy wyrazili zgodę na przesunięcie terminu spłaty pożyczki zaciągniętej przez powiat warszawski w stolicy. Kwota 26 mln zł miała być spłacona w listopadzie 2001 r. Termin ten przesunięto na 30 listopada 2002 .

Z harmonogramu posiedzenia RW usunięto projekt uchwały w sprawie długoterminowego kredytu (150 mln zł) na budowę metra oraz zakup taboru komunikacji miejskiej. Sprawa powróci pod obrady w styczniu 2001 r.

Radni odrzucili projekt utworzenia 100 nowych zezwoleń na przewozy taksówkowe w 2002 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Radni Warszawy zmienili budżet