Radom w centrum zainteresowania

Materiał przygotowany przez firmę: AIG/Lincoln
opublikowano: 04-02-2014, 00:00

Wykwalifikowana kadra, niskie koszty pracy oraz nowoczesne powierzchnie biurowe klasy A — wyróżniają Radom na tle innych miast regionalnych. Tym samym czynią z niego atrakcyjne miejsce rozwoju dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Radom leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych. Zaledwie godzinę jazdy od Lotniska Chopina w Warszawie. Atutem miasta jest również radomskie lotnisko, które już w drugiej połowie 2014 roku będzie obsługiwać międzynarodowe loty. Analizy demograficzne wskazują, że to jedno z najmłodszych miast w kraju (16 proc. mieszkańców jest w wieku 20-29 lat). Każdego roku na rynek pracy trafia ponad 9 tys. ambitnych, znających języki obce absolwentów ponad dwudziestu radomskich uczelni oraz wielu szkół średnich.

Młodzież chętnie korzysta też z programów doszkalających.Jednym z nich są studia podyplomowe „Nowoczesne Usługi Biznesowe” realizowane na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. Ich program przygotowuje słuchaczy do podjęcia pracy w sektorze usług biznesowych i powstał we współpracy z PwC, ASPIRE i Hays.

Z tych właśnie względów, firma AIG/Lincoln Polska zdecydowała się zbudować pierwszy w Radomiu obiekt biurowy klasy A — Radom Office Park. Radom Office Park składa się z dwóch nowoczesnych budynków biurowych o łącznej powierzchni ponad 10 tys. mkw., zlokalizowanych w ścisłym centrum Radomia. Jest to kolejna część wielofunkcyjnego obiektu — Centrum Słonecznego, w skład którego wchodzą Galeria Słoneczna, Aquapark Radom i Osiedle Słoneczne.

Radom Office Park został zaprojektowany z myślą o potrzebach przedsiębiorców, głównie z sektora BPO i SSC. Projekt charakteryzują rozwiązania zapewniające funkcjonalne i efektywne wykorzystanie powierzchni biurowej. Specyfikacja techniczna obejmuje m.in.: podwieszane sufity i podniesione podłogi, otwierane moduły okienne, system inteligentnego sterowania budynkiem oraz niezależne dwustronne zasilanie budynku w energię elektryczną oraz usługi telekomunikacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał przygotowany przez firmę: AIG/Lincoln

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu