Rafako bez zastawu i z Różackim

EG
opublikowano: 16-11-2012, 12:00

Jest zgoda na zdjęcie zastawu na akcjach Rafako. Producent kotłów do walnego kierowany będzie przez Wiesława Różackiego.

Akcje giełdowego Rafako drożeją po informacji z PBG, że cypryjska spółka Adaptorinvest zgodziła się na zdjęcie zabezpieczenia na 50 proc. akcji producenta kotłów, które należą do spółki Multaros. Zabezpieczenie wypłaty 5 mln EUR wynagrodzenia za usługi konsultingowe ma zapewnić weksel własny wystawiony przez głównego akcjonariusza Jerzego Wiśniewskiego.

- Zwolnienie zastawu oznacza realizację oczekiwań naszych akcjonariuszy i wierzycieli. Koncentrujemy się teraz na działaniach zmierzających do zawarcia układu na optymalnych warunkach, równolegle pracując nad wykorzystaniem potencjału spółek z grupy PBG, poprzez  zapewnienie efektu synergii. Aktualny pozostaje też scenariusz pozyskania inwestora strategicznego dla spółki – mówi Paweł Mortas, prezes PBG.

Zobacz więcej

Wiesław Różacki, prezes Rafako (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")

Jednocześnie Rafako poinformowało o tym, że Sąd Okręgowy w Gliwicach udzielił zabezpieczenia roszczenia o ustalenie nieważności uchwał Rady Nadzorczej Rafako, które odwołało Wiesława Różackiego, Bożenę Kawałko oraz Dariusza Karwackiego z zarządu i na ich miejsce powołało Pawła Mortasa oraz Macieja Kaczorowskiego.

Sąd zakazał nadzorowi dokonywania jakichkolwiek zmian w składzie zarządu do zamknięcia obrad walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które zostało zwołane na 26 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu