Raiffeisen: wciąż trwają przygotowania do IPO w Polsce

opublikowano: 14-03-2018, 11:50
aktualizacja: 14-03-2018, 11:51

Austriacki Raiffeisen Bank International poinformował, że wciąż szykuje pierwotną ofertę publiczną swojego polskiego banku, choć wciąż nie zapadła decyzja czy wprowadzać go na giełdę, czy sprzedać inwestorowi, informuje Reuters.

- Przygotowania do wprowadzenia na giełdę trwają – powiedział na konferencji prasowej Johann Strobl, prezes Raiffeisen Bank International.

Raiffeisen Bank International
Raiffeisen Bank International
Reuters/Forum

Bank potwierdził także, że trwają negocjacje z ewentualnym inwestorem Raiffeisen Bank Polska.

Warunkiem zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na przejęcie w 2012 r. Polbanku EFG przez Austriaków było wprowadzenie minimum 15 proc. akcji Raiffeisen Bank Polska na giełdę. Pierwszym terminem był 30 czerwca 2016 r. Nie doszło do tego. W grudniu 2016 r KNF ogłosiła, iż oczekuje debiutu Raiffeisen Bank Polska na GPW do 30 czerwca 2017 r. Ponownie tak się nie stało. 6 lipca ubiegłego roku RBI ogłosił zawieszenie IPO z powodu braku chętnych na akcje Raiffeisen Bank Polska. Nowego terminu pierwotnej oferty publicznej nie podano. W listopadzie 2017 roku Reuters pisał, powołując się na anonimowe źródła, że francuski BNP Paribas wyraził zainteresowanie Raiffeisen Bank Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane