Rainbow Tours zwiększa sprzedaż

MAG
opublikowano: 26-08-2009, 00:00

Przychody urosły o 15 proc., zysk spadł o 72 proc. Touroperator chce inwestować w sprzedaż.

Przychody urosły o 15 proc., zysk spadł o 72 proc. Touroperator chce inwestować w sprzedaż.

94,3 mln zł przychodów miał w pierwszym półroczu Rainbow Tours (RT). Rok wcześniej było to 80,9 mln zł.

— Od początku roku obserwujemy dynamiczny wzrost obrotów ze sprzedaży na poziomie około 15 proc. rok do roku. To dziś bardzo dobry wynik — mówi Remigiusz Talarek, wiceprezes RT.

Firma zapowiada, że wkrótce opublikuje prognozy na najbliższe dwa lata. Jednocześnie zysk operacyjny touroperatora spadł z 4,9 mln zł do 2 mln zł, a zysk netto zmniejszył się z 2,2 mln zł do 638 tys. zł.

— W drugim kwartale spółka wypracowała zysk na poziomie ponad 3 mln zł, ale utworzyliśmy rezerwę w wysokości 1,6 mln zł na działalność spółki zależnej na Ukrainie. RT chce utrzymać wypracowaną pozycję na tamtejszym rynku, aby po okresie spowolnienia być w pełni gotowym do obsługi klientów — mówi Grzegorz Baszczyński, prezes RT.

Koszty sprzedaży spółki wzrosły o 1,4 mln zł. Ale to właśnie w sprzedaż firma zamierza inwestować. RT zapowiada uruchomienie 10-20 kolejnych biur własnych, rozbudowę sieci franczyzowej w mniejszych miastach (z 5 do 20 biur), rozwój call center i sprzedaży internetowej, przyłączenie do swojej spółki zależnej TravelOvo.pl innych portali turystycznych, rozwój sieci dystrybucji i przekształcenie przejętych biur ABC Świat Podróży w multiagenta ogólnopolskiego (a następnie przygotowanie spółki do debiutu na GPW). W planach jest też przejęcie spółki Centrum Podróży o podobnym profilu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu