Czytasz dzięki

Rampa dla oszczędnych

MIB
opublikowano: 06-06-2008, 00:00

Rampa dla oszczędnych

Za kilka dni do Warszawy zawita spektakularna konstrukcja służąca do demonstracji nowych ekonomicznych i ekologicznych opon Michelin Energy Saver. By przekonać klientów do skuteczności swoich nowych opon Michelin wyreżyserował niecodzienny pokaz. Na specjalnej konstrukcji w kształcie spłaszczonej litery „U” — o długości ponad 20 metrów umieszczone zostaną dwa identyczne samochody osobowe. Jedno z aut będzie wyposażone w normalne opony, drugie w opony Energy Saver. Po wprowadzeniu samochodów w ruch (z wykorzystaniem wyłącznie siły grawitacji) ma okazać się, że jeden z nich porusza się o kilkanaście sekund dłużej. Przedstawiciele Michelina przekonują, że przyczyna tkwi w oponach. Samochód, który wyposażony jest w opony Energy Saver, ma po prostu niższe opory toczenia.

Testy przeprowadzone przez TUV SUD Automotive, dowodzą, że dzięki takim oponom właściciele aut mogą zaoszczędzić nawet 0,2 litra paliwa na każdych 100 przejechanych km, czyli prawie złotówkę na każdej setce — albo też, używając innego przelicznika — 15 groszy na każdym litrze paliwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane