Rank Progress stawia na mały format

Spółka Rank Progress planuje budowę 81 minicentrów handlowych. Pierwsze powstanie w Oleśnicy.

Budowa sieci minigalerii handlowych ma potrwać kilka lat. Obiekty o powierzchni około 6 tys. mkw. będą powstawać w miastach liczących poniżej 50 tys. mieszkańców.

— Wejście z minicentrami do mniejszych miast to jeden z naszych priorytetów na najbliższe lata. Wierzymy, obserwując duże zainteresowanie najemców, że będzie to spory sukces. Ten segment ma w naszej ocenie bardzo duży potencjał — podkreśla Jan Mroczka, prezes Rank Progress. Zgodnie z planem, deweloper będzie budował od 4 do 10 minicentrów rocznie.

— To ostrożne i realistyczne założenia. Jesteśmy w stanie prowadzić w roku kilka dużych, a nawet kilkanaście małych projektów jednocześnie. Cykl budowy małych obiektów jest dość krótki — około 6 miesięcy — i nie wymaga dużych nakładów finansowych — zapewnia Jan Mroczka.

Pierwsze działania już poczyniono, gdyż spółka podpisała właśnie przedwstępną umowę zakupu gruntu w Oleśnicy, gdzie ma powstać pierwsze tego typu centrum. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na wiosnę tego roku, zaś zakończenie na przełom 2013 i 2014 r. Trwają także rozmowy z kilkunastoma podmiotami na temat przejęcia inwestycji w początkowej fazie lub zakupu gruntów pod takie małoformatowe obiekty. Deweloper nie chce zdradzać konkretnych lokalizacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu