Rata prosto do banku z kantoru online

SW
opublikowano: 15-02-2012, 00:00

Inkantor.pl oprócz bezgotówkowej wymiany walut umożliwia spłacanie kredytów walutowych.

Nowy serwis bezgotówkowej wymiany walut, Inkantor.pl, założony przez kredytobiorców skupionych wokół sieci społecznościowej kupfranki.pl, oprócz wymiany walut umożliwia także spłacanie rat kredytów walutowych we wszystkich bankach w Polsce. Zdaniem jego twórców, skalę zapotrzebowania na tego rodzaju usługi pokazuje liczba osób, które zaciągnęły kredyty na mieszkanie w walutach obcych — a dotyczy to blisko miliona gospodarstw domowych oraz tysięcy firm w kraju. Przy tym, jak wyliczają przedstawiciele nowego kantoru, wartość zadłużenia tylko gospodarstw domowych z tego tytułu sięga kwoty 190 mld zł, czyli pięć i pół razy więcej niż cały tegoroczny deficyt budżetowy Polski. Spłacanie kredytów bezpośrednio w walutach, w których zostały zaciągnięte, od ubiegłego roku osobom prywatnym oraz firmom umożliwia ustawa antyspredowa. Zdaniem przedstawicieli Inkantor.pl, dzięki takiemu sposobowi spłaty kredytobiorcy mogą zaoszczędzić dziesiątki tysięcy złotych, a mimo to wciąż mniej niż 20 proc. z nich spłaca raty bezpośrednio w walutach. Inkantor.pl został zbudowany na podstawie rozwiązań informatycznych przeznaczonych dla banków. Jego przedstawiciele zapewniają o zachowaniu najwyższych rygorów bezpieczeństwa. System informatyczny jego części transakcyjnej stworzyłaspółka Sygnity. Autoryzacja transakcji odbywa się za pomocą hasła esemesowego. Ponadto zabezpieczenia funkcjonują na każdym etapie kupna walut i spłaty rat kredytu. Inkantor.pl kupuje waluty głównie na rynku międzybankowym, ale także od innych internautów.

— Zapewniamy nieprzerwany dopływ franków szwajcarskich, euro, dolarów i funtów, ponieważ są kupowane na rynku międzybankowym. Z tego powodu waluty będą też zawsze tańsze niż w banku czy tradycyjnym kantorze — mówi Rafał Łyczek, twórca Inkantor.pl. Serwis powstał na bazie sieci społecznościowej Kupfranki. pl, która chwali się wprowadzeniem zmian legislacyjnych, tzw. Ustawy antyspreadowej. Serwis pełnił rolę konsultanta społecznego Ministerstwa Gospodarki w zakresie spreadu walutowego i praktyk banków względem klientów. Kupfranki.pl prowadziły także akcję edukacyjną na temat praw kredytobiorców do zwrotu nienależnie pobieranych przez banki opłat.

Inkantor.pl skierowany jest do:

osób, które spłacają kredyty mieszkaniowe w walutach obcych firm i instytucji prowadzących wymianę handlową z zagranicą lub spłacających kredyty walutowe osób pracujących za granicą i zarabiających w walutach obcych osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu