Ratownicy na jednośladach

Jolanta Grzelak-Hodor
12-03-2010, 15:59

Na ulice Krakowa znowu wyjadą ratownicy na motorach i rowerach - informuje "Puls Medycyny".

Wojewoda małopolski Stanisław Kracik zdecydował, iż zrzeszająca nietypowych ratowników Fundacja R2 będzie ściśle współpracować z Centrum Powiadamiania Ratunkowego (obsługującym numer alarmowy 112). Oficjalne porozumienie wojewody z prezesem Fundacji w tej sprawie podpisano 11 marca.

Dyspozytor CPR zdecyduje, kiedy warto wysłać ratownika na motorze.
Zobacz więcej

Dyspozytor CPR zdecyduje, kiedy warto wysłać ratownika na motorze.

Oficjalne porozumienie wojewody z prezesem Fundacji w tej sprawie podpisano 11 marca.

Dyspozytor CPR będzie decydował, czy na miejsce zgłoszonego zdarzenia – do przypadku, w którym potrzebna jest pomoc medyczna, warto wysłać ratownika na motorze. W godzinach szczytu lub np. na masowej imprezie plenerowej, kiedy trudno się przebić przez tłum, z pewnością motorem czy rowerem dotrze się na miejsce szybciej niż karetką. Ratownik z R2 nie tylko udzieli pomocy medycznej, ale też oceni, czy przyjazd karetki jest w ogóle konieczny lub jakie inne działania ratownicze trzeba podjąć.

Grupa R2 (Rafael Ratownik, Rescue Rider) powstała w 2005 roku. Jej celem od początku było profesjonalne niesienie pomocy medycznej w warunkach wielkiego miasta.

Źródło: www.pulsmedycyny.com.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jolanta Grzelak-Hodor

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Ratownicy na jednośladach