Rawicz wyda 10 mln zł na szpital

Piort Wielicki
24-01-2001, 00:00

Rawicz wyda 10 mln zł na szpital

Około 10 mln zł ma kosztować modernizacja szpitala w Rawiczu. Projekt modernizacji rawickiej placówki zakłada całkowitą przebudowę obiektu. W szpitalu ma powstać nowoczesny blok operacyjny, oddział ratunkowy, intensywnej opieki medycznej oraz centralna sterylizatornia. W planach jest także urządzenie kilku sal o podwyższonym standardzie. Pozostałe sale mają być większe i z mniejszą liczbą łóżek. Dyrekcja szpitala uspokaja jednak, że zmniejszenie liczby łóżek w salach nie należy wiązać z ograniczeniem liczby hospitalizowanych pacjentów, lecz z poprawą warunków bytowych w rawickiej placówce.

Koszt remontu w większości poniesie ZOZ ze sprzedaży zbędnego majątku, m.in. w Rawiczu i innych gminach powiatu przychodni lekarskich oraz dwóch budynków mieszkalnych. Część środków na zostać przekazana z centralnego programu restrukturyzacji służby zdrowia. PW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piort Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rawicz wyda 10 mln zł na szpital