„Recesja w USA właśnie się kończy”

MD
opublikowano: 17-08-2009, 16:26

...oświadczyła w poniedziałek Abby Joseph Cohen, starszy strateg inwestycyjny w Goldman Sachs Group Inc.

Cohen prognozuje, że przez kolejne kilka kwartałów amerykańska gospodarka będzie rosła w tempie 3 proc., a w przyszłym roku wzrost PKB wyniesie 1,5-2,0 proc. Jej zdaniem, wydatki konsumentów będą rosły, ale jednak nie tak szybko jak po poprzedniej recesji.

- Wyraźnie widać, że sytuacja gospodarcza poprawia się – powiedziała Cohen w Bloomberg Radio. – Uważamy, że zyski będą rosły coraz szybciej – dodała.

Cohen prognozowała 1 maja tego roku, że S&P500 wzrośnie jeszcze o 20 proc. do 1050 pkt. Do 7 sierpnia wzrósł o 15 proc. do 1010 pkt., w ubiegłym tygodniu spadł o 0,6 proc. Strateg Goldman Sachs twierdzi, że fair value S&P500 znajduje się w przedziale 1050-1100 pkt. David Kostin, który zastąpił Cohen na stanowisku głównego prognosty rynku amerykańskiego w Goldman Sachs uważa, że S&P500 sięgnie na koniec roku 1060 pkt.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / „Recesja w USA właśnie się kończy”