Redan znów obniżył prognozy

KZ
08-11-2011, 08:17

Odzieżowa spółka znów zweryfikowała prognozy na ten rok. Podała też wyniki za III kwartał - były bardzo słabe.

Już pod koniec sierpnia, po publikacji wyników za I półrocze, Redan obniżył prognozę przychodów z 414 do 387 mln zł, a zysku netto z 14 do 10 mln zł.

Teraz plan poszedł w dół do - odpowiednio - 382 i 6,5 mln zł.

Powód?

- Wyniki uzyskane przez Grupę Redan  w trzecim kwartale 2011 r. a zwłaszcza w miesiącu wrześniu są słabsze od oczekiwanych. Sprzedaż jest niższa od prognozowanej o 4 mln PLN, co w konsekwencji spowodowało wynik o 3,4 mln PLN niższy od prognozowanego na ten okres (przyczyny zostały szczegółowo omówione w informacji dodatkowej do skonsolidowanego sprawozdania finansowego za trzeci kwartał 2011 r.). Szacunkowe wyniki za miesiąc październik br. są optymistyczne, ale straty z trzeciego kwartału nie uda się w opinii Zarządu odrobić - podano w komunikacie.

W III kwartale Redan miał 91,6 mln zł przychodów (+15 proc. r/r) i 2,27 mln zł straty netto. Narastająco po trzech kwartałach sprzedaż sięga 261,7 mln zł, a strata netto 1,1 mln zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Redan znów obniżył prognozy