Redefine kupił magazyny w Polsce za 3 mld randów

opublikowano: 06-07-2018, 08:12

Redefine Properties kupił dziewięć magazynów w Polsce za ok. 3 mld ZAR (823 mln zł), wchodząc na lokalny rynek logistyczny, donosi serwis BusinessDay.

Czwarty na giełdzie w Johannesburgu REIT, który po raz pierwszy zainwestował w Polsce w 2016 roku, przejmie 95 proc. portfela składającego się z dziewięciu nieruchomości logistycznych działających na terenie kraju za 185,8 mln EUR.

Dotychczas nieruchomości były własnością funduszu należącego do dużej firmy z USA zajmującej się zarządzaniem aktywami, informuje BusinessDay. Magazyny mają łączną powierzchnię ponad 313,5 tys. metrów kwadratowych i w 98 proc. są już wynajęte m.in. przez Carrefour, Kaufland, Saint Gobain, Terg, Hellman i Eurocash.

BusinessDay pisze, że nieruchomości dla Redefine znalazł Griffin Real Estate, który objął także 5 proc. przejętego portfela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businesslive.co.za

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu