Regulator polecił Evergrande uniknąć niewypłacalności na dolarowych obligacjach

opublikowano: 23-09-2021, 12:17

Chiński regulator rynku finansowego wydał instrukcje dla China Evergrande Group.

Instrukcje nakazują drugiemu chińskiemu deweloperowi, aby skoncentrował się na dokończeniu budowanych nieruchomości. Ma także spłacać indywidualnych inwestorów. Evergrande ma również unikać niewypłacalności w przypadku obligacji dolarowych.

Podczas spotkania z przedstawicielami spółki regulator polecił jej aktywnie komunikować się z wierzycielami i unikać niewypłacalności, ale nie dał bardziej konkretnych wskazówek, twierdził źródło Bloomberga.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Obawa upadku Evergrande pod ciężarem 305 mld USD długu negatywnie wpływała na światowe rynki na początku tego tygodnia. Pojawił się strach, że bankructwo może zaszkodzić całej chińskiej gospodarce, a także gospodarkom innych krajów. W czwartek Evergrande miało spłacić odsetki od obligacji. Dzień wcześniej pojawiła się informacja o porozumieniu spółki z chińskimi wierzycielami. Nie jest wiadomo, jak zostanie załatwiona sprawa wierzycieli zagranicznych, którzy czekają na wypłatę kwoty 83,5 mln USD. Evergarde ma na to 30 dni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane