Reino ma partnera z antypodów

opublikowano: 29-05-2019, 22:00

Polska firma i RF CorVal planują wspólnie zainwestować w nieruchomości 750 mln EUR.

Reino Capital, giełdowy holding działający w branży nieruchomości komercyjnych, i RF CorVal, australijska firma zarządzająca aktywami nieruchomościowymi wartości blisko 2 mld USD, będą inwestować wspólnie. Celem jest stworzenie platformy zarządzającej aktywami o wartości 750 mln EUR.

Dla kierowanego przez Radosława Świątkowskiego holdingu Reino Capital
współpraca z australijskim gigantem to szansa na zwiększenie możliwości
inwestycyjnych i rozwojowych.
Zobacz więcej

KORZYSTNY SOJUSZ:

Dla kierowanego przez Radosława Świątkowskiego holdingu Reino Capital współpraca z australijskim gigantem to szansa na zwiększenie możliwości inwestycyjnych i rozwojowych. Fot. Marek Wiśniewski

— Współpraca z RF CorVal umożliwi nam realizację dwóch kluczowych założeń naszej strategii — znaczącego wzrostu wartości posiadanych aktywów i poszerzenia kompetencji w zarządzaniu i inwestowaniu w nieruchomości. To kluczowe z punktu widzenia wzrostu wartości holdingu dla akcjonariuszy — mówi Radosław Świątkowski, współzałożyciel i prezes grupy Reino Capital.

Firma z antypodów dotychczas inwestowała głównie u siebie.

— Teraz zamierza realizować strategię ekspansji w Europie, rozpoczynając od najbardziej dynamicznie rozwijającego się regionu — twierdzi szef Reino.

Zdaniem Daniela Oponowicza, eksperta z działu doradztwa inwestycyjnego w Savillsie, polsko-australijski sojusz świadczy o dobrej kondycji neszego rynku.

— Wejście kolejnego gracza reprezentującego kapitał z regionu Azji i Pacyfiku dowodzi dużej atrakcyjności rynku nieruchomości w Polsce. Fundusze z Azji czy RPA od pewnego czasu inwestują już w nieruchomości magazynowe, biurowe i handlowe w naszym kraju. Współpraca z RF CorVal to z pewnością szansa na wzmocnienie możliwości inwestycyjnych i rozwojowych firmy Reino Capital — mówi ekspert z Savillsa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu