Rekomendacja dla Eurocashu poszła w górę

Kamil Zatoński
opublikowano: 21-08-2017, 11:30
aktualizacja: 21-08-2017, 11:38

Adrian Górniak, analityk DM BDM, podniósł z "redukuj" do "akumuluj". Cena docelowa to 38,2 zł.

"Walory Eurocash od początku roku były jednym z najgorzej zachowujących się podmiotów z WIG20 (-13 proc. od początku roku), na co złożyły się słabsze od oczekiwań raportowane wyniki grupy. Liczymy jednak, że drugi kwartał 2017 przyniesie przełamanie negatywnych tendencji i spółka zaprezentuje przyrost rezultatów (w naszej ocenie może przełożyć się to na poprawę sentymentu rynkowego do akcji podmiotu). Dystrybutor FMCG powinien być jednym z beneficjentów sprzyjającego otoczenia makro (inflacja, wzrost płac), co jest widoczne po odczytach sprzedażowych w formacie Delikatesów Centrum. Oczekujemy również, że konsolidacja Eko Holdingu oraz prowadzone działania optymalizujące w części cash & carry zaczną przynosić powoli widoczne korzyści, co przełoży się na rosnącą EBITDA (w latach 2017-18 oczekujemy odpowiednio 462-524 mln zł)" - napisał w uzasadnieniu Adrian Górniak.

Jego zdaniem, Eurocash stoi jednak przed szeregiem wyzwań, do których należy zaliczyć m.in. agresywną rywalizację dyskontów, zmiany strukturalne na rynku czy presję ze strony płac.

"Uważamy jednak, że wachlarz negatywnych czynników jest ograniczony i w dużej mierze uwzględniony w obecnej wycenie grupy" - dodał analityk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacja dla Eurocashu poszła w górę