Rekomendacją jak kulą w płot

opublikowano: 25-08-2019, 22:00

Kupuj na szczycie i sprzedaj w dołku — tak wyglądały zalecenia większości analityków, zajmujących się LiveChatem

Piotr Raciborski, analityk Wood&Co., podniósł własnie z „trzymaj” do „kupuj” rekomendację dla technologicznej spółki. Cena docelowa to 48 zł, a więc o około 10 zł więcej niż kurs na GPW. Notowania LiveChatu od kilku miesięcy rosną, pozytywna opinia nie idzie więc pod prąd ocenom inwestorów. Tyle że kiedy nieco ponad 2 lata temu analityk wydał analogiczną rekomendację, to kurs właśnie schodził z historycznego szczytu, do którego dziś wciąż daleko. Bessa, która wówczas nadeszła, sprowadziła kurs do 22 zł w październiku 2018 r.

W lipcu tego samego roku Piotr Raciborski wydał rekomendację „trzymaj” z ceną docelową 35,2 zł. Kurs wówczas się stabilizował, ale później ruszył w górę i zanim doszło do zmiany rekomendacji, urósł o kilkadziesiąt procent. Ekspert nie jest jedynym, który nie miał wyczucia do tendencji w notowaniach. Sobiesław Pająk z DM BOŚ najpierw nie docenił hossy w notowaniach, później kiedy zmienił rekomendację na „kupuj”, to wcelował się w szczyt.

Emil Popławski z Erste radził „sprzedaj” niemal w dołku notowań, a Adrian Kurcz z Santandera już wiosną tego roku wydał taką samą rekomendację, choć kurs zaczął już rosnąć. Relatywnie najlepsze rekomendacje wydawał Andrzej Rembelski z DM PKO BP, który „kupuj” radził tuż przed dołkiem. W kwietniu tego roku zmienił zalecenie na „trzymaj” i trafił połowicznie, bo kurs już przerósł wyznaczoną przez niego cenę docelową.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu