Czytasz dzięki

Rekomendacja odkurzyła zapomniane akcje

opublikowano: 27-06-2019, 12:17

Rekomendacja "kupuj" od Santandera, z ceną docelową o 88 proc. wyższą od bieżącego kursu podgrzała notowania PHN.

Kurs spółki rośnie na sesji w czwartek o niemal 10 proc.

Raport, przygotowany przez brokera w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego (to finansowany przez GPW program, mający na celu zwiększenie zainteresowania spółkami, które nie znajdowały się do tej pory na radarach analityków), wydano 27 czerwca o godz. 8.05. 

Adrian Kyrcz, analityk Santandera, napisał w uzasadnieniu, że jego zdaniem zakończona w maju emisja obligacji zabezpieczyła 160 mln zł na realizację projektów komercyjnych, które dotychczas nie były realizowane w oczekiwanej skali.

"Dla przykładu, Spółka zakończyła wybór generalnego wykonawcy i wkrótce ruszy z budową biurowca Skysawa, swojej flagowej inwestycji. Ponadto szacujemy, że Spółka rozpozna zysk z projektów mieszkaniowych w 2019-21P. Nadal uważamy, że ok. 75% dyskonto do wartości księgowej i 70% dyskonto do zagranicznych spółek porównywalnych wydaje się nieuzasadnione, w świetle oczekiwanych zysków z inwestycji deweloperskich, niskiego na tle branży zadłużenia oraz ok. 3.7% stopy dywidendy w 2019 r." - dodaje Adrian Kyrcz.

Raport dostępny jest na stronie brokera>>

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane