Rekomendacja poderwała kurs budowlanej spółki

opublikowano: 04-10-2016, 16:11

Notowania Instalu Kraków wyraźnie wzrosły we wtorek po rekomendacji 'kupuj", wydanej przez analityka DM BDM.

Zdaniem Krzysztof Pady, autora rekomendacji, spółka zarobi w tym roku 10 mln zł netto. Jej kapitalizacja to około 110 mln zł.

- Zwracamy uwagę, że Instal Kraków ma obecnie w ofercie około 70 gotowych mieszkań (Sołtysowska I), kolejne ponad 300 (Sołtysowska II) jest bliskie ukończenia i zostanie oddane do użytku na przełomie roku. Szacujemy, że ich wartość netto jest bliska kapitalizacji rynkowej spółki. Spółka rozpoczęła już także prace nad kolejnym etapem projektu Nowy Przewóz (skala nieco większa niż Sołtysowska II). Dodając do tego gotówkę netto, wartość posiadanych gruntów, spółkę zależną Frapol czy rentowną działalność na rynku niemieckim nie widzimy uzasadnienia dla obecnej niskiej wyceny giełdowej Instalu Kraków - uważa Krzysztof Pado.

Jego zdaniem, kolejnym impulsem dla poprawy atrakcyjności inwestycyjnej spółki jest oczekiwana  poprawa wyników w segmencie budowlanym, który jeszcze wyraźnie obciążał rezultaty w pierwszym półroczu 2016 r.

- Obecne prognozy na 2017-2019 bazują na naszych wcześniejszych założeniach i w kolejnych aktualizacjach nie wykluczamy podniesienia celów dla poszczególnych segmentów, w szczególności dotyczyć to może obszaru deweloperskiego i segmentu budowlanego - dodaje Krzysztof Pado.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy