Rekomendacje

Marek Druś
24-04-2002, 00:00

Agora Analitycy CSFB ponowili rekomendację „trzymaj” dla akcji Agory. W raporcie z 22 kwietnia pozytywnie ocenili transakcję przejęcia przez spółkę czasopism należących do Prószyński i S-ka.

Przejęte za 73 mln zł przez Agorę czasopisma prezentują szeroką gamę tematyczną. Mają 22-proc. udział w rynku czasopism wydawanych w Polsce oraz 9-proc. udział w rynku reklamy, podkreślili w rekomendacji analitycy CSFB.

— Choć przejęcie czasopism Prószyńskiego jest pozytywną wiadomością, nie wpłynie na zmianę rekomendacji udziałów spółki. Oczekiwania wobec jej wyników nie są zbyt optymistyczne, a ewentualne niekorzystne dla Agory zmiany w prawie regulującym rynek mediów mogą poważnie ograniczyć możliwość „nieorganicznej” poprawy jej rezultatów — głosi raport CSFB.

Prokom Dobre wyniki I kwartału skłoniły bank Merrill Lynch do zwiększenia o 17 proc. prognozowanego zysku na akcję Prokomu w tym roku. W raporcie z 22 kwietnia bank utrzymał dla spółki rekomendację „kupuj” i cenę docelową na poziomie 155 zł.

— Prokom ma podać wyniki skonsolidowane za pierwszy kwartał 15 maja. Spodziewamy się dobrego kwartału, wzmocnionego przez jednorazową zapłatę z ZUS i dobre marże na działalności podstawowej — napisał w raporcie Tom Chadwick, analityk Merryll Lynch.

Analityk spodziewa się, że w tym roku zysk netto Prokomu wyniesie 109,6 mln zł, wobec 35,7 mln zł w ubiegłym roku.

PKN Orlen Analitycy Credite Suisse First Boston powtórzyli rekomendację „kupuj” dla akcji PKN Orlen. W raporcie z 19 kwietnia cenę docelową akcji spółki oszacowano na 26 zł.

Zdaniem analityków CSFB, wyniki PKN Orlen będą coraz lepsze w miarę poprawy koniunktury na rynku europejskim oraz wzrostu popytu na rynku krajowym.

— Jesteśmy przekonani, że PKN skorzysta w związku z poprawą koniunktury, zwiększając swój udział zarówno w rynku handlu hurtowego jak i detalicznego. Prognozujemy wzrost zysku spółki o 41 proc. do 625 mln zł na koniec tego roku (według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości) — napisano w raporcie CSFB.

Według analityków, wartość podstawowej części firmy liczona metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF) wynosi 22 zł na akcję. Uwzględniając wartość udziałów spółki w Polkomtelu sięgającą 4,1 zł na akcję, oszacowano cenę docelową papierów Polskiego Koncernu Naftowego Orlen na 26 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje