Rekomendacje

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 21-06-2002, 00:00

TP SA. Analitycy Societe Generale wydali rekomendację „kupuj” dla akcji Telekomunikacji Polskiej. W raporcie z 13 czerwca podnieśli cenę docelową akcji narodowego operatora do 20,40 zł.

Autorzy rekomendacji podkreślają, że wartości udziałów przedsiębiorstwa oszacowano w oparciu o oczekiwane pozytywne skutki realizacji przez niego programu redukcji kosztów oraz osiągnięciu przez PTK 30-proc. udziału w krajowym rynku komórkowym. Według analityków Societe Generale, osiągnięcie przez PTK tak dużego udziału w rynku pozwoli mu ograniczyć koszty związane z subsydiowaniem telefonów, co będzie miało pozytywny wpływ na marżę zysku EBITDA, która może wzrosnąć nawet do 19,5 proc.

Rynek akcji Specjaliści DI BRE Banku zwracają uwagę, że na wczorajszej sesji widać było pewne niezdecydowanie inwestorów. Niepokojące dane napływające z USA potęgują tylko niepewność. Deficyt obrotów bieżących w USA wzrósł w pierwszym kwartale znacznie powyżej oczekiwań rynku. Istnieje szansa na ujemny wzrost PKB w USA w drugim półroczu. BM BPH PBK twierdzi, że dane te wzmagają oczekiwania co do dalszych obniżek stóp procentowych przez FED. Rodzimi inwestorzy także oczekują, iż RPP podejmie bardziej zdecydowaną decyzję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu