Rekomendacje

Artur Szymański
20-03-2003, 00:00

Stalexport. Zdaniem analityków BPH PBK, istnieje ryzyko niepowodzenia emisji akcji serii E Stal- exportu. Emisja, która jest elementem programu restrukturyzacji zadłużenia spółki, jest przeznaczona dla jej wierzycieli. Informacja, że obecnie problemem jest przekroczenie przez Citicorp Trustee Company Limited 25 proc. ogólnej liczby głosów na WZA Stal- exportu sugeruje, że jeśli emisja dojdzie do skutku, to przy minimalnej liczbie akcji. Objętych zostanie niewiele ponad 81 proc. maksymalnej liczby oferowanych akcji. Od chwili przekazania przez Stalexport na początku miesiąca informacji o deklaracji objęcia 80 proc. emisji nie zwiększyła się kwota wierzytelności, które zostaną skonwertowane na akcje. Zgoda na przekroczenie 25 proc. ogólnej liczby głosów na WZA wydaje się formalnością i należy przypuszczać, że problemem jest tylko harmonogram prac KPWiG i termin złożenia wniosku.

— Niemniej jednak istnieje ryzyko nieuzyskania zgody i w efekcie niedojścia emisji serii E do skutku. Do chwili upublicznienia informacji o decyzji KPWiG należy oczekiwać okresowego osłabienia kursu akcji Stalexportu — czytamy w raporcie BPH BPK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje