Rekomendacje

Tomasz Furman
opublikowano: 03-07-2000, 00:00

REKOMENDACJE

MOSTOSTAL WARSZAWA. Analitycy Centralnego Domu Maklerskiego Pekao podwyższyli rekomendację dla akcji Mostostalu Warszawa ze „sprzedaj” do „neutralnie”. Raport został sporządzony na 20 czerwca 2000 roku przy cenie wynoszącej 13,65 zł. Główną przyczyną zmiany rekomendacji jest powołanie na wiceprezesa i dyrektora ekonomiczno-finansowego Marii McFarland i przesunięcie osoby dotychczas pełniącej tę funkcję na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za inwestycje. W ocenie analityków, nowa wiceprezes jest darzona dużym zaufaniem i została zatrudniona, aby zrobić w spółce porządek. Stwarza to również szansę na znaczne przyśpieszenie procesu restrukturyzacji Mostostalu, którego sytuacja jest niekorzystna dla obydwu głównych akcjonariuszy spółki. Elektrim jest zainteresowany poprawą kondycji przedsiębiorstwa, bo chce sprzedać swój pakiet za dobrą cenę, z kolei Acciona nie chce tracić obecnej pozycji na polskim rynku, bo potem może nie odrobić odległości do głównych konkurentów. W ocenie analityków jest prawdopodobne, że Acciona kupi pakiet posiadany przez drugiego akcjonariusza lecz nastąpi to przez firmy nie powiązane z nią. Z drugiej jednak strony nie można wykluczyć wezwania ze względu na niską obecnie cenę akcji Mostostalu w stosunku do średniego kursu z 6 ostatnich miesięcy. TF

ORBIS. Centralny Dom Maklerski Pekao wydał rekomendację „ponad rynek” dla akcji Orbisu. Raport został sporządzony na 19 czerwca 2000 roku przy cenie wynoszącej 34,10 zł. Analitycy CDM zwracają uwagę na nowe przedsięwzięcia warszawskiej spółki, a w szczególności na coraz bliższe utworzenie nowego podmiotu z firmą developerską Globe Trade Centre. Orbis ma sprzedać nowej spółce grunty w Poznaniu, na których wybudowany zostanie biurowiec. Koszt całej inwestycji przewidziany jest na 15 mln dolarów. Prace nad projektem już się rozpoczęły, a ich zakończenie przewidziano najpóźniej na koniec 2002 roku. Powstały budynek Orbis-GTC będzie biurowcem klasy A o powierzchni wynoszącej przeszło 9 tys. metrów kwadratowych. Poznańska inwestycja jest drugą tego typu w Orbisie po Centrum Królewska w Warszawie. Dodatkowo ze względu na niewykorzystanie w pełni niektórych nieruchomości można spodziewać się w przyszłości kolejnych podobnych projektów. Analitycy CDM Pekao w dniu wydania rekomendacji ocenili, że akcje spółki są niedoszacowane o 29 proc. w stosunku do ich wyceny. Piątkowy kurs Orbisu wyniósł 34 zł i był prawie identyczny z określonym w dniu 19 czerwca. TF

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane