Rekomendacje, analizy, ratingi

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 12-12-2001, 00:00

Agora Po wynikach trzeciego kwartału analitycy DI BRE po raz kolejny obniżyli tegoroczne prognozy dla grupy Agory. Ich zdaniem, spółka jest notowana z wysoką (około 40 proc.) premią w stosunku do porównywalnych firm z Europy Zachodniej i USA. W ocenie DI BRE premia ta tylko częściowo może zostać uzasadniona pozycją na rynku oraz osiąganymi wynikami. Premia Agory związana jest też z faktem, że jest ona spółką dużą i płynną, w które chętnie inwestują OFE. Według metody DCF wartość jednej akcji wynosi 47 zł. Do podwyższenia wartości spółki może dojść w momencie, gdyby była ona podmiotem jakiegoś spektakularnego przejęcia. WST

Banki Analitycy DI BRE obniżyli do „trzymaj” rekomendacje dla większości banków z GPW. Z „akumuluj” do „trzymaj” obniżono zalecenia dla BPH i PBK, podobną rekomendację otrzymały pozostałe czołowe spółki sektora, w tym Pekao, Kredyt Bank i BZ WBK.

Analitycy zwracają uwagę na znaczące zmniejszanie się od początku ubiegłego roku marży odsetkowej oraz zacieranie się różnic w marży pomiędzy bankami. DI BRE oczekuje, że w najbliższych trzech kwartałach marże banków będą stopniowo spadać, ale w tempie znacznie wolniejszym niż dotychczas i w 2002 marża na aktywach pracujących zawrze się w przedziale 4,2-4,65 proc..

W raporcie zwrócono uwagę na pogarszającą się jakość kredytów. Najmniej w I połowie roku pogorszyła się jakość kredytów w ING BSK i BRE. Mimo słabych wyników i perspektyw podtrzymano rekomendację „trzymaj”dla Kredyt Banku ze względu na oczekiwane wezwanie. W połowie grudnia powinna nastąpić asymilacja nowej emisji akcji z dotychczasowymi akcjami, co oznacza iż może nastąpić początek wezwania na akcje Kredyt Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje, analizy, ratingi