Rekord za oceanem pobity

Sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od zwyżek, po tym jak wskaźnik koniunktury w amerykańskim przemyśle wypadł nieco powyżej prognoz.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Po półtorej godziny handlu S&P500 i Dow Jones zyskują po pół proc., co w przypadku pierwszego indeksu oznacza poprawienie historycznego rekordu. Kolejną sesję wyraźnie odbija się Nasdaq (+1,2 proc.). Wskaźnik instytutu ISM wzrósł w marcu do 53,7 punktu, minimalnie powyżej prognoz. Zbliżone do oczekiwań były także odczyty koniunktury w przemyśle strefy euro i Chin. Kolejnymi kluczowymi danymi będą piątkowe rządowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

- Inwestorzy oczekują potwierdzenia, że słabe dane z początku roku były wynikiem mroźnej pogody. Lepsze dane potwierdzają, że spowolnienie było tymczasowe i gospodarka powinna przyspieszyć – komentował dla Bloomberga Walter Todd, główny zarządzający towarzystwa Greenwood Capital Associates.

Najwyżej od stycznia znalazły się notowania Ford Motor Company. W marcu koncern sprzedał o 3,3 proc. więcej aut niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Spośród 10 głównych sektorów uwzględnionych w indeksie S&P500 zwyżki zanotowało osiem, a rynek w górę ciągnęły spółki z branży dóbr trwałego użytku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy