Rekordowa dywidenda Świecia

Dariusz Karolak
12-02-2001, 00:00

Rekordowa dywidenda Świecia

Ciekawe jak rynek zareaguje na uchwaloną przez WZA wypłatę dywidendy wysokości 10 zł/akcję Świecia. Teoretycznie to dobra wiadomość, ale trzeba pamiętać o tym, że 2 zł (8,5 proc.wartości) to podatek. Ponadto po rozliczeniu dywidendy spadną kapitały Świecia i z uwzględnieniem tego rynek będzie musiał sobe poradzić. Niejednoznaczne wskazania płyną z AT. Stabilizacja cen w okolicach 23,5 zł nosi znamiona równowagi. Na wykresie tygodniowym widać, że wyraźnie wzrosły obroty.

Wskaźniki krótkoterminowe obroniły swoje wzrostowe strefy. Gorzej z MACD, który przebił do dołu linię sygnału oraz 4-miesięczną linię wzrostów. Ograniczenie ruchów rynku od dołu średnią tygodniową VAMA10 (22,7) oraz pokonaną linią bessy (21,7),a od góry szczytem z 7 IV przy 26 zł więcej miejsca pozostawia bykom. Do wypłaty dywidendy, wydostanie się cen poza strefę 21,5-26,6 jest mało prawdopodobne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekordowa dywidenda Świecia