Rekordowa liczba ofert pracy w USA

opublikowano: 16-10-2018, 17:56

Liczba ofert pracy w USA wzrosła w sierpniu do rekordowego poziomu, znacznie wyprzedzając wzrost liczby zatrudnionych, co sugeruje, że firmy coraz częściej mają trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, donosi Reuters.

Departament Pracy poinformował w swoim comiesięcznym raporcie „Job Openings and Labour Turnover Survey (JOLTS), że w sierpniu 2018 r. było 7,14 mln nieobsadzonych stanowisk w gospodarce. To najwyższy poziom od rozpoczęcia wzrostowej serii w 2000 r., w porównaniu do 7,08 mln wolnych miejsc w lipcu.

Wskaźnik otwarcia ofert wzrósł również do najwyższego w historii poziomu 4,6 proc. z 4,5 proc. w lipcu. Z kolei zatrudnienie wzrosło do rekordowego poziomu 5,78 mln w sierpniu z 5,71 mln w poprzednim miesiącu. To podniosło wskaźnik zatrudnienia do 3,9 proc. z 3,8 proc. w lipcu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu