Rekordowa rentowność obligacji 100-letnich Argentyny

opublikowano: 28-06-2018, 19:15
aktualizacja: 28-06-2018, 19:17

W pierwszą rocznicę emisji obligacji 100-letnich Argentyny ich rentowność wzrosła do rekordowego poziomu.

W czerwcu ubiegłego roku Argentyna wyemitowała obligacje 100-letnie wartości 2,75 mld USD. Uważano wówczas, że rozpoczynająca rządy ekipa prezydenta Mauricio Macriego rozpoczyna nowy okres w historii Argentyny, który będzie charakteryzował się finansową odpowiedzialnością. Oczekiwania się jednak nie spełniły. Peso straciło od tego czasu 40 proc. wartości, a rentowność 100-letnich obligacji osiągnęła w czwartek 9,31 proc. i jest o 143 pkt bazowe wyższa niż w momencie emisji.

- Rząd może celebrować, inwestorzy nie – powiedział Guido Chamorro, menedżer z Pictet Asset Management Limited. - Z perspektywy inwestycyjnej duży spadek PKB wcześniej w tym tygodniu jest trochę jak gwóźdź do trumny. Argentyna potrzebuje wzrostu – dodał. 

W kwietniu aktywność gospodarki Argentyny spadła o 4,7 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Spadła także po raz pierwszy od 14 miesięcy w ujęciu rocznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rekordowa rentowność obligacji 100-letnich Argentyny