Rekordowa transakcja we Wrocławiu

opublikowano: 18-12-2018, 22:00

Nokia przedłuża umowę najmu ponad 14 tys. mkw. w biurowcu West Gate.

Nokia, króra zajmuje się obecnie głównie transmisją szerokopasmową w sieciach komórkowych, zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu w West Gate na dwa lata przed jej wygaśnięciem. Według Colliers International, który doradzał Nokii, jest to największa od początku 2018 r. transakcja najmu na wrocławskim rynku biurowym. Biurowiec West Gate należy do Globalworth Poland.

Pochodząca z Finlandii firma wprowadziła się do biurowca w 2014 r., otwierając w nim między innymi centrum badawczo-rozwojowe, gdzie prowadzone są badania oraz testy nowych technologii telekomunikacyjnych. Jest największym najemcą West Gate, który sąsiaduje z inną siedzibą Nokii w tym mieście — budynkiem West Link, również własnością Globalworth Poland.

— Mamy nadzieję, że nasza decyzja zachęci kolejnych inwestorów do związania swojej przyszłości biznesowej z tym miastem — mówi Bartosz Ciepluch, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia we Wrocławiu.

Wrocław to obecnie trzeci rynek biurowy w Polsce (z uwzględnieniem Warszawy) i drugie po Krakowie miasto regionalne, w którym podaż nowoczesnych biur przekroczyła poziom 1 mln mkw.

— Od początku lipca do końca września na rynek trafiło tu blisko 132 tys. mkw. nowej powierzchni, a w budowie pozostaje ponad 270 tys. mkw. biur. O świetnej kondycji sektora we Wrocławiu świadczy jednak nie tylko wysoka aktywność deweloperów, ale również najemców, czego przykładem jest obecna transakcja — mówi Dorota Kościelniak, dyrektor biura Colliers International we Wrocławiu.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy