Rekordowe 2,4 mln USD za wirtualną nieruchomość w metaversie

opublikowano: 23-11-2021, 21:16

Nieruchomość w internetowym świecie Decentraland sprzedana została we wtorek za rekordową kwotę 2,4 mln USD, informuje Reuters.

Decentraland to metaverse, czyli wirtualny świat, którego mieszkańcy mogą m.in. spotykać się z innymi awatarami, przemieszczać i dokonywać transakcji. Handlowane przedmioty mają postać NFT, czyli oryginalnych dóbr cyfrowych, których autentyczność bazuje na blockchainie.

W Decentralandzie obowiązuje kryptowaluta MANA. We wtorek przeprowadzono transakcję, w której Metaverse Group, podmiot zależny Tokens.com, kupił za 618 tys. MANA, stanowiących wówczas równowartość 2.428.740 USD, nieruchomość w obszarze "Fashion Street" na mapie Decentralandu. Składa się na nią 116 mniejszych działek mierzących po 52,5 wirtualnej stopy kwadratowej każda. Tokens.com chce wykorzystać je do przeprowadzania cyfrowych pokazów mody i sprzedaży wirtualnych ubrań dla awatarów.

Reuters przypomina, że w czerwcu wirtualną działkę w Decentralandzie sprzedano za 1,29 mln MANA, co stanowiło wówczas równowartość ponad 913 tys. USD. Agencja zwraca uwagę, że podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, MANA charakteryzuje się dużą zmiennością wartości. W tym miesiącu zdrożała o ok. 400 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane