Rekordowe ceny wynajmu mieszkań w Londynie

opublikowano: 17-01-2019, 09:24

Średnia cena wynajmu mieszkania w Londynie wzrosła do rekordowych 2034 GBP w ostatnim kwartale 2018 roku, pisze The Independent.

Monitorująca rynek firma Rightmove podała, że średnia cena wynajmu wzrosła o 2,1 proc., najmocniej od czterech lat. Spodziewa się wzrostu o 4 proc. w 2019 roku.

Wzrost średniej ceny wynajmu powyżej rekordowej z 2016 roku to skutek spadku o 22 proc. dostępnych mieszkań.

Miles Shipside z Rightmove zwraca uwagę, że nie widać zapowiedzi zwiększonych zakupów mieszkań na wynajem w tym roku, co oznacza, że cena wynajmu może nadal rosnąć.

 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu