Rekordowe spadki Mitsubishi Motors

ARŻ
opublikowano: 28-07-2020, 10:05

Japoński koncern motoryzacyjny opublikował swoje wyniki finansowe za drugi kwartał roku. W krajach Azji Południowo-Wschodniej, które stanowią jedną czwartą jego globalnej sprzedaży, spadki sięgnęły aż 68 proc., pisze Reuters.

Producent samochodów w ostatnich latach skupił się na rozwoju sprzedaży w Indonezji, na Filipinach oraz w Tajlandii i Wietnamie, gdzie zdominował większych rywali. W tych krajach skutki pandemii były odczuwalne później niż w Chinach, co odbiło się na jego kwartalnych wynikach.

Mitsubishi
Mitsubishi
ARC

Koncern  prognozuje stratę operacyjną w wysokości 140 mld jenów (1,33 mld dolarów) do 31 marca 2021 roku. To najgorszy wynik od 18 lat.

Mitsubishi w drugim kwartale sprzedało na całym świecie zaledwie 139 tys. pojazdów. To 53 proc. mniej niż rok temu. Producent poinformował, że w tym roku nie wypłaci dywidendy.

Akcje firmy spadły o 12,6 proc. do 234 jenów. To najniższy wynik od 1988 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane