Rekordowe tąpnięcie w kasynach w Makau

opublikowano: 03-03-2015, 07:13

Miniony miesiąc zapisze się bardzo negatywnie w historii kasyn w Makau, informuje Bloomberg.

Przychody przybytków hazardu spadły bowiem rekordowo aż o 48,6 proc. notując dziewiątą z kolei ujemną dynamikę.

W ujęciu kwotowym przychody tego największego centrum hazardu na świcie obniżyły się w lutym 2015 r. do 19,5 mld pataca (2,4 mld USD), wynika z danych zaprezentowanych przez Gaming Inspection and Coordination Bureau. Analitycy byli jeszcze większymi pesymistami, oczekiwali bowiem spadku rzędu 53,5 proc. (mediana). 

Tymczasem przed rokiem Makau miało powody do świętowania, ustanawiając rekord wszech czasów na poziomie 38 mld patacas.

Poprzednia rekordowa zniżka miała miejsce w grudniu i sięgała 30,4 proc.

Tym razem do tak słabego wyniku wypracowanego przez kasyna zlokalizowane w autonomicznej chińskiej strefie, która wcześniej była portugalską kolonią, przyczyniły się „czynniki obiektywne”, a mianowicie święto Nowego Roku Księżycowego, które spowodowało obniżenie popytu.  

Makau w zeszłym roku odnotowało swój pierwszy w historii roczny spadek przychodów z hazardu. Było to rezultatem zaostrzenia prawa w Chinach Kontynentalnych, które zaczęły mocniej walczyć z korupcją i praniem brudnych pieniędzy, które to sprawy kojarzone są m.in. z osobami uprawiającymi hazard. Znalazły się one pod lupą Pekinu. Dodatkowo popyt na usługi kasyn obniżyło spowolnienie gospodarcze w Państwie Środka. Analitycy oczekują, że niekorzystny trend będzie kontynuowany również w tym roku. Prognozują 8 proc. spadek przychodów po 2,6 proc. zniżce w roku 2014. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu