Rekordowy koniec roku Komputronika

Czwarty kwartał 2013 roku był najlepszy w historii poznańskiej spółki. Jej przychody przekroczyły 450 mln zł.

Koniec każdego roku to żniwa dla sprzedawców IT i elektroniki. W ubiegłym miesiącu zakończył je także poznański Komputronik – największa w kraju sieć salonów ze sprzętem elektronicznym. Jak wynika ze wstępnych danych, w czwartym kwartale ubiegłego roku spółka wypracowała ponad 454 mln zł przychodów (wzrost o 15 proc. r/r). Był to najlepszy kwartał w jej historii.

- Grudzień był dla nas bardzo dobrym miesiącem. Nastąpiła wtedy spodziewana częściowa realizacja odłożonego w listopadzie popytu – mówi Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika.

Dzięki temu od początku roku obrotowego 2013/2014 (kończy się on 31 marca) spółka zwiększyła przychody o 43 proc. do 1,2 mld zł. Według wstępnych szacunków, jej zysk brutto urósł o prawie 20 proc. do 95 mln zł.

Na poziom zysku miało wpływ wydarzenie jednorazowe, związane z utworzeniem aktywa podatkowego. Spowoduje one wzrost zysku netto o ok. 10 mln zł. Jest ono związane z wyceną i ujawnieniem w bilansie wartości znaków towarowych.

- Na dobre wyniki wpłynęły przede wszystkim dobre wyniki sprzedaży internetowej. Coraz częściej ten kanał jest wybierany jako miejsce zakupów prezentów świątecznych. Wyjątkowo dobre były również wyniki sprzedaży do przedsiębiorstw. Zanotowaliśmy w tym kanale wzrost sprzedaży o ponad 30 proc. – mówi prezes poznańskiej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekordowy koniec roku Komputronika