Rekordowy kurs bitcoina

opublikowano: 30-12-2020, 09:21

Bitcoin znów drożeje i w środę osiągnął nowy rekordowy kurs.

Bloomberg pisze, że rano na rynkach azjatyckich płacono za bitcoina rekordowe 28572,10 USD. Według Coindesk, kurs doszedł do 28570 USD. Obecnie najpopularniejsza kryptowaluta drożeje o 7,4 proc. do 28435,58 USD. Tylko w grudniu bitcoin zdrożał o 47 proc. i zmierza do zanotowania największego miesięcznego wzrostu wartości od maja 2019 roku. Od początku roku kurs bitcoina wzrósł o 295,5 proc.

- Choć rosnące zaangażowanie instytucjonalnych inwestorów jest częścią narracji wyjaśniającej obecny rajd wzrostowy, to widzimy także rosnące zainteresowanie drobnych inwestorów uważających bitcoina za cyfrowe złoto - powiedział Paolo Ardoino, szef technologii z giełdy kryptowalut Bitfinex.

Wzrost notowań bitcoina tłumaczony jest także problemami Ripple Labs i jego kryptowaluty XRP, której wartość spadła o prawie 70 proc. po tym jak w grudniu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wysunęła wobec firmy oskarżenia o wprowadzenie inwestorów w błąd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane