Rekordowy odpływ z Franklin Templeton

opublikowano: 15-09-2015, 10:59

Amerykańska grupa Franklin Templeton doświadcza jednego z największych odpływów pieniędzy w historii, pisze The Financial Times.

Inwestorzy wycofali więcej pieniędzy z funduszu Templeton Global Bond w sierpniu niż w żadnym innym miesiącu w przeszłości, a fundusze akcji Templetona zanotowały już 16 miesiąc z rzędu odpływu środków, pisze The Financial Times.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Dziennik pisze, że obawy akcjonariuszy budzi duża ekspozycja funduszy Franklin Templeton na rynkach wschodzących, a także duża zależność spółki od inwestorów indywidualnych, szybciej decydujących się na wycofanie swoich pieniędzy w sytuacji wzrostu zmienności na rynkach.

- To zarządzający aktywami, który ma większy lewar niż inni na rynkach wschodzących – powiedział FT Glenn Schorr, analityk Evercore ISI Group. - Zwykle to dobra rzecz. Teraz to zła rzecz. To czego mają najwięcej jest teraz najmocniej przeceniane – dodał. 

Spadek wartości zarządzanych aktywów przekłada się na niższe dochody spółki. Analitycy obniżyli od czerwca prognozę zysków Franklin Templeton w kolejnym roku rozrachunkowym o 10 proc.

Templeton Global Bond, którego aktywami sięgającymi 61 mld USD zarządza Michael Hasenstab, stracił od początku roku 6 proc., głównie przez duży portfel obligacji Meksyku, które staniały wraz z dewaluacją peso. Według The Financial Times, tylko w sierpniu inwestorzy wycofali z funduszu 1,9 mld USD, a przez ostatnie dziewięć miesięcy 6,4 mld USD.

Franklin Templeton tracił także na rynku akcji, jego fundusze zanotowały spadek o 18 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekordowy odpływ z Franklin Templeton