Rekordowy piątek na Wall Street

opublikowano: 12-01-2018, 22:07

W doborowych nastrojach kończyli drugi tydzień stycznia inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach.

Jedną z przyczyn dobrych humorów były dane makro, w tym o sprzedaży detalicznej w grudniu i inflacji konsumenckiej. W pierwszym przypadku wzrost o 0,4 proc. okazał się zgodny z oczekiwaniami, zaś CPI z dynamiką na poziomie 0,3 proc. w ujęciu ogólnym i 1,8 proc. w przypadku bazowej, przewyższyły prognozy ekonomistów.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Wśród inwestorów widać rosnące napięcie i oczekiwania związane z rozpoczynającym się sezonem raportów kwartalnych. Nadzieje są spore, co może sugerować prognoza dla spółek z indeksu S&P500. Zakłada ona, że ich zyski w minionym kwartale wzrosły średnio o 11,8 proc., przy czym najmocniej w przypadku firm z sektora usług finansowych.

W piątek sporym zainteresowaniem cieszyły się udziały przedstawicieli branży produktów konsumenckich. Duże wzięcie miały akcje Amazona, które momentami rosły o  ponad 1,3 proc. stanowiąc największe wsparcie dla wzrostu wskaźników S&P500 i Nasdaq.

Słabo za to spisywały się papiery Advanced Micro Devices. Kurs zniżkował o ponad 2,6 proc. po tym, jak firma poinformowała, że jej mikroprocesory są jednak podatne na oba warianty luki bezpieczeństwa Spectre.

Ostatecznie na finiszu piątkowej sesji indeks blue chipów Dow Jones IA zyskiwał 0,89 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 rósł o 0,68 proc. tyle samo co  technologiczny Nasdaq. Wszystkie trzy znalazły się na rekordowych poziomach. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekordowy piątek na Wall Street