Czytasz dzięki

RemoteMyApp na celowniku Deutsche Telekomu

opublikowano: 30-06-2020, 22:00

Start-up otrzymał 2 mln EUR od właściciela T-mobile. Inwestor upatruje biznesowej szansy w grach w chmurze.

Z niedawnej analizy firmy Nexera wynika, że tylko w Polsce wzrosła liczba osób grających w gry komputerowe. 35 proc. ankietowanych sięga po gry online — to o 13 punktów procentowych więcej niż w 2019 r. Na wzrost niemały wpływ miała pandemia COVID-19. 10 proc. badanych zadeklarowało już, że po unormowaniu się sytuacji epidemicznej będzie grać częściej. Nie dziwi więc, że producenci gier oraz spółki technologiczne działające na rynku gamingowym znajdują się na celowniku inwestorów, w tym Telekom Innovation, funduszu należącego do grupy Deutsche Telekom. Podmiot ten finansowo wsparł właśnie wywodzącą się z Polski spółkę RemoteMyApp. Zainwestował w nią 2 mln EUR. Start-up, jak sam się przedstawia, „jest dostawcą technologii cloud gamingowej (gry w chmurze) oraz kontentu gamingowego dla globalnych biznesów”. To także właściciel platformy Vortex.gg, zapewniającej użytkownikom dostęp do gier online (ponad 10 mln pobrań od 2017 r.).

Andreas Hestbeck, prezes RemoteMyApp, spółki, w którą zainwestował właśnie fundusz należący do Deutsche Telekom, liczy na to, że współpraca z telekomunikacyjnym gigantem będzie także przepustką do kontraktów z innymi międzynarodowymi graczami.
Zobacz więcej

Z globalną wizją:

Andreas Hestbeck, prezes RemoteMyApp, spółki, w którą zainwestował właśnie fundusz należący do Deutsche Telekom, liczy na to, że współpraca z telekomunikacyjnym gigantem będzie także przepustką do kontraktów z innymi międzynarodowymi graczami. Fot. ARC

Jak wskazuje Andreas Hestbeck, prezes RemoteMyApp, platforma jest obecna na rynku wystarczającodługo, by stać się partnerem dla globalnych graczy. RemoteMyApp został włączony w prace nad platformą cloud gamingową, którą Deutsche Telekom mógłby w przyszłości udostępniać swoim klientom. Ruszyły już prace nad jej wersją beta. Dodatkowo firma Remote- MyApp liczy na wsparcie inwestora w promocji i sprzedaży jej produktów poza Polską. Start-up współpracował z potentatem telekomunikacyjnym już od dwóch lat. Jego rozwiązania zostały więc wcześniej przetestowane przez inwestora.

— Zainwestowaliśmy we właściwy zespół i firmę, z którą będziemy mogli zrealizować wspólne plany i objąć pozycję lidera na rynku cloud gamingu — zapowiedział Dominik Lauf, szef realizowanego przez Deutsche Telekom projektu Magenta Gaming.

RemoteMyApp rekomenduje Tomasz Danis, partner w MCI Capital, i zapewnia o jej potencjale wzrostu zarówno w obszarze B2B, jak i B2C. MCI Capital jest jednym z funduszy, które w start-up zainwestowały wcześniej — w 2016 r. RemoteMyApp powstał dwa lata wcześniej, wówczas pieniądze na rozwój spółki wyłożył rodzimy fundusz Tar Heel Capital Pathfinder.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane