Renault zgarnia dostawcze złoto

opublikowano: 11-07-2019, 22:00

Rośnie popyt na nowe auta dostawcze — w 2019 r. zarejestrowano ich o ponad 7 proc. więcej niż w pierwszym półroczu 2018.

Od stycznia do końca czerwca 2019 r. kupiono i zarejestrowano w Polsce 41,9 tys. samochodów dostawczych o DMC do 6 t. To o 2,85 tys. (7,3 proc.) więcej niż w rok temu — wynika z przeprowadzonej przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar analizy danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Liderem dostawczego rynku jest Renault — zarejestrowano blisko 6,2 tys. aut tej marki. W czołowej dziesiątce zestawienia aż pięć marek zanotowało spadek. Największy (o 5,5 proc.) Iveco. Największy wzrost zainteresowania — o blisko 50 proc. — odnotował Volkswagen. Mimo to 5,2 tys. zarejestrowanych samochodów to za mało, by wylądować na podium. W zestawieniu najchętniej wybieranych modeli króluje renault master przed mercedesem sprinterem i fiatem ducato. Na rynku pojazdów ciężarowych (DMC powyżej 6 t) dynamika jest dwucyfrowa.

Wydziały komunikacji zarejestrowały ich 16,6 tys., o 11,3 proc. więcej niż rok temu. Najchętniej wybierana marką była należąca do Volkswagena Scania. Marka odnotowała też największą, bo ponad 40-procentową dynamikę wzrostu liczby rejestracji. Podobnie jak w przypadku aut osobowych również w przypadku dostawczaków większym zainteresowaniem od nowych aut cieszą się używane sprowadzone z zagranicy. W 2019 r. wjechało do Polski 47,3 tys. pojazdów dostawczych (wzrost o 7,4 proc.). Najchętniej sprowadzano renaulty (8,1 tys.), volkswageny (7,8 tys.) i fiaty (5,1 tys.). Klienci poszukujący aut ciężarowych również rozglądają się za granicą. W 2019 r. sprowadzono ich 15 tys., o 1,9 proc. więcej niż przed rokiem.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy